Velvyslanectví Kanady a Vzájemné soužití spolupracují na uměleckém projektu na podporu kultur původních obyvatel Kanady a doučování romských dětí v Ostravě
Velvyslanectví Kanady a nezisková organizace Vzájemné soužití spojily síly v Ostravě a 14. února uspořádaly workshop s názvem "Panenky bez tváře" na uctění památky zmizelých a zavražděných žen a dívek z řad původních obyvatel Kanady. Akce se konala v Komunitním centru Vzájemného soužití na Liščině ve Slezské Ostravě.
Mezi účastníky workshopu byli místostarostka Moravské Ostravy Alena Pataky, ředitelky mateřských škol, koordinátorka Policie ČR pro menšiny, pedagogové Ostravské univerzity, základní školy a dětští klienti Komunitních center na Liščině a v Hrušově. Ti všichni si vyrobili malou panenku na památku a jako vyjádření solidarity s kanadskými rodinami a komunitami indiánů, Inuitů a Métisů a na oslavu svých blízkých z vlastní kultury.
„Bylo nám ctí podílet se na pořádání dílny „Panenek bez tváře“ s organizací Vzájemné soužití, abychom zvýšili povědomí o původních obyvatelích Kanady a nabídli účastníkům možnost vyrobit si vlastní panenku, kterou vzdali hold svým babičkám, matkám, tetám, sestrám, dcerám či kamarádkám,“ zdůraznila Kimberly Phillips.
Iniciativa “Panenky bez tváře” je umělecký projekt na uctění památky žen a dívek organizovaný Asociací žen z řad původních obyvatel Kanady (NWAC). Kimberly Phillips, politická radová Velvyslanectví Kanady, se s účastníky podělila o informace o kulturách původních obyvatel Kanady.
Velvyslanectví Kanady také přispělo finančním příspěvkem na podporu programu doučování cca 20 romských dětí z různých základních škol v Ostravě, který organizuje Vzájemné soužití, o.p.s.
“Jsme také rádi, že jsme mohli oznámit příspěvek Velvyslanectví Kanady na podporu doučování místních žáků, které jim pomůže uspět ve studiích,” dodala Kimberly Phillips.