Zpravodajský server Romea.cz. Vše o Romech na jednom místě

Nejlepší střelec hokejové extraligy Dominik Lakatoš v reprezentační nominaci není. "Budu muset víc makat," reaguje hokejista

07. listopadu 2022
Čtení na 1 minutu
Dominik Lakatoš
Dominik Lakatoš děkuje fanouškům po vítězném utkání se Spartou (FOTO: Petr Kotala, https://hc-vitkovice.cz/)
"Budu muset víc makat, víc na sobě zapracovat a doladit chyby," tak reaguje současný nejproduktivnější hráč hokejové extraligy Dominik Lakatoš na to, že chybí v nominaci reprezentačního trenéra Kariho Jalonena na turnaj Karjala Cup ve Finsku.

Vítkovice, za které Lakatoš na stupuje s céčkem na dresu jsou před reprezentační přestávkou na druhém místě tabulky. Lakatoš vede tabulku produktivity hráčů s 12 góly a 9 nahrávkami a zazářil i v posledním zápase Vítkovic se Spartou před více než devíti tisíci diváky.

Vítkovický kapitán otevřel skóre už po 115 sekundách hry, ve druhé třetině nahrál Petru Fridrichovi a za stavu 2:2 v 58 minutě rozhodl bitvu se Spartou tvrdou ranou v přesilovce.

V nominaci české reprezentace na turnaj Karjala Cup ve Finsku však chybí a je zklamaný. “Každý chce reprezentovat, hrát mezinárodní zápasy. Nedá se nic dělat, budu muset víc makat, víc na sobě zapracovat a doladit chyby. Pak se tam třeba podívám,” řekl Dominik Lakatoš v rozhovoru pro server iSport.cz.

Robert Záruba předpokládal, že Lakatoš místo v sestavě najde, ale nakonec podle něj dostali přednost hráči, kteří jsou připravenější pro mezinárodní hokej. “Dominik Lakatoš určitě šanci dostane,” uvedl v podcastu ČT Sport Robert Záruba.