Protesty proti konání odpovědných orgánů v Novém Bydžově neutichají
Od konání pochodu DSSS Novým Bydžovem uběhly dva týdny. Bezprostředně poté se mnohé nevládní organizace i jednotlivci kriticky vyjádřovali k postoji místní samosprávy, k přehlížení porušování ústavy Policií ČR, k zásahu jejích pracovníků proti odpůrcům neonacistického pochodu i následnému nezajištění bezpečnosti občanům Nového Bydžova. Nově se vyslovila i KSČM.
„O zásahu jednají naši odborníci v rámci sněmovního branně bezpečnostního výboru. Pokud nebudeme s jednáním spokojeni, budeme na dubnové schůzi sněmovny žádat ministra vnitra o informaci k onomu zásahu, a to i vzhledem k nárůstu projevů fašismu,“ uvedl na tiskové konferenci stanovisko předseda KSČM Vojtěch Filip.
Znepokojení vyjádřily i další politické strany. Kromě České pirátské strany i Strana zelených, která akci podpořila v době příprav i v místě jejího konání. Podle Zelených Policie ČR nezvládla sobotní situaci v Novém Bydžově. Přestože byla policie dopředu vyzvána občanskými aktivisty a politickými představiteli, aby situaci nepodcenila a připravila se na možné protiprávní jednání neonacistů, zakročila naopak proti pokojným občanským aktivistům.
Bezprostředně po inkriminované sobotě v Novém Bydžově se ke kritice policejního zásahu v proti lidem, kteří chtěli zabránit pochodu Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) městem, přidal Český helsinský výbor. Podle výboru byl zákrok nepřiměřeně tvrdý. Vyzval proto ministra vnitra Radka Johna (VV), aby z postupu policie vyvodil důsledky.
Na ministra vnitra se obrátila i organizace Amnesty International. Vyzvala ho, aby nařídil okamžité, nezávislé, nestranné a úplné vyšetřování zákroku proti demonstrantům. To by mělo důkladně prověřit informace o špatném zacházení ze strany policie a nepřiměřeném použití síly. Kritika Amnesty International mířila i k dalšímu nekonání Policie ČR. Ta podle ní nedokázala zajistit ochranu tří Romů, kteří byli napadeni příslušníky krajní pravice po skončení demonstrace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Novém Bydžově dne 12. března. Policie navíc použila nepřiměřenou sílu vůči protidemonstrantům sdruženým pod hlavičkou iniciativy Nový Bydžov není sám!, který se snažil blokovat pochod DSSS. Amnesty International je postupem policie znepokojena a žádá vyšetření zákroku.
Občanská část Rady vlády pro záležitosti romské menšiny rovněž požaduje prošetření oprávněnosti neadekvátního zásahu policie, kdy policisté na koních vjeli do poklidné demonstrace proti akci DSSS a bili je obušky. Členové Rady vyjádrřili rozhořčení průběhem ohlášené demonstrace DSSS. Uvedli to v otevřeném dopise ministru vnitra Radku Johnovi.